1. Regulamin określa zasady zakupów elektronicznych w Księgarni Academicon zwanej dalej Księgarnią Academicon.
 2. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w niniejszym regulaminie.
 3. Zamówienie może być złożone za pośrednictwem strony internetowej http://ksiegarnia.academicon.pl lub drogą mailową: ksiegarnia@academicon.pl. Po złożeniu zamówienia klient otrzymują e-mail z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia przez księgarnię. W przypadku braku potwierdzenia zamówienia ze strony e-ksiegarni w ciągu dwóch dni roboczych prosimy o ponowny kontakt mailowy lub telefoniczny 603 072 530.
 4. Umowa z Klientem jest zawierana w momencie, kiedy e-księgarnia wysyła e-mailem potwierdzenie przyjęcia zamówienia, ilości oraz ceny zamówionych książek a także kosztów przesyłki zamówionych produktów, którymi obciążany jest Klient, warunki płatności oraz adres, na który zostanie wysłane zamówienie.
 5. Warunkiem realizacji zamówienia jest jego potwierdzenie przez Księgarnię Academicon e-mailem z informacją o jego przyjęciu.
 6. Proces realizacji zamówienia rozpoczyna się: 1) w przypadku zamówienia płatnego przy odbiorze lub na miejscu – w chwili wpłynięcia zamówienia; 2) w przypadku zamówienia płatnego przelewem bankowym – w chwili wpłynięcia przelewu na konto księgarni.
 7. Wpłacona kwota – do momentu realizacji zamówienia – jest kaucją.
 8. Klient może zmienić lub anulować zamówienie za pośrednictwem e-maila wyłącznie do momentu wysłania zamówienia.
 9. Z powodu braku towaru (wyczerpania nakładu, braku w hurtowniach) zamówienie może być anulowane.
 10. Jeżeli zamówienie zostało anulowane, wpłacona kaucja zostaje niezwłocznie zwrócona.
 11. Zamówienia są realizowane w ciągu 2–7 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia do realizacji.
 12. Za opóźnienia Poczty Polskiej Księgarnia Academicon nie odpowiada.
 13. Koszty przesyłki pokrywa Klient.
 14. Przy zamówieniach przekraczających kwotę 200 zł (nie dotyczy zamówień hurtowych) koszt wysyłki na terenie Polski pokrywa Księgarnia.
 15. Wszystkie podane na stronie opłaty obowiązują wyłącznie na terenie Polski. W przypadku zamówień z zagranicy prosimy o wcześniejszy kontakt z Księgarnią w celu ustalenia kosztów dostawy. Są one obliczane według cennika Poczty Polskiej.
 16. Do każdego zamówienia wystawiany jest: paragon fiskalny – w przypadku klientów, którzy opłacili przesyłkę z góry; faktura VAT – dla osób prawnych, które podadzą NIP; dokument WZ – w przypadku klientów indywidualnych, którzy zamówili książkę z opcją płatności za zaliczeniem pocztowym.
 17. W przypadku zapłaty za zaliczeniem pocztowym, paragon zostaje wystawiony w dniu wpłynięcia zapłaty na konto Księgarni.
 18. Wszystkie ceny podawane w Księgarni Academicon są cenami brutto i zawierają podatek VAT.
 19. Ceny wszystkich produktów i koszty wysyłki obowiązujące w chwili zamówienia mają charakter wiążący.
 20. Zamówienia wysyłane poza granice Polski realizujemy tylko po opłaceniu kartą kredytową lub przelewem bankowym. Przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt z Księgarnią (patrz punkt 15).
 21. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów...” Klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszej Księgarni bez podania przyczyny w ciągu 7 dni od daty odebrania przesyłki.
 22. Jest to jednak możliwe pod warunkiem, że towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać razem z fakturą VAT, paragonem fiskalnym lub specyfikacją zamówienia. Brak oryginalnego dokumentu potwierdzającego zakup powoduje automatyczne nieuznanie reklamacji. Księgarnia Academicon gwarantuje w przypadku uznania reklamacji wymianę towaru lub po uzgodnieniu z Klientem zwrot kwoty równej cenie towaru, w ciągu 5 dni roboczych od uznania reklamacji na konto lub adres wskazany przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 23. Wszystkie sprawy nieobjęte niniejszym regulaminem regulowane będą odnośnymi przepisami prawa.