Zarys filozofii polityki. Społeczeństwa liberalne na rozdrożu - oprawa twarda Zobacz większe

Zarys filozofii polityki. Społeczeństwa liberalne na rozdrożu - oprawa twarda

#16

Nowy

Autor: Vittorio Possenti
Seria: Monografie i studia z filozofii realistycznej
Tłumaczenie: Anna Fligiel
ISBN: 978-83-60144-43-5
Miejsce i rok wydania: Lublin 2012
Stron:
483
Oprawa: 
twarda 

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

74,34 zł

Więcej informacji

Książka szczególnie cenna w obszarze polskiej literatury społeczno-politycznej, godna polecenia zarówno studentom, jak i wykładowcom filozofii polityki i politologii. Uzupełnia  brak tego typu opracowań w polskiej literaturze filozoficzno-politycznej.

Autor – wybitny znawca filozofii polityki – w prezentowanej polskiemu Czytelnikowi pracy wchodzi w dyskusję z teoriami społecznymi dominującymi we współczesnej filozofii polityki, ukazując źródła ich powstania i paradoksy, do których prowadzą. Równocześnie wchodząc w dyskusje ze współczesnymi teoriami politycznymi, proponuje własne rozwiązanie, które nazywa teorią „neoklasyczną”. Autor doszedł bowiem do przekonania, że po upadku Związku Radzieckiego i załamaniu się systemu komunistycznego, jednak nie marksizm będzie nurtem rozstrzygającym w procesie przemian, jakie dokonają się w Europie i świecie, lecz liberalizm. Stąd konfrontację z nim uznał Possenti za sprawę najpilniejszą.

Książka składa się z trzech części: w pierwszej, pt. Teoria formy politycznej  autor rozważa różne formy życia społecznego i bezpośrednio związane z nimi takie zagadnienia, jak: prawo naturalne, dobro wspólne oraz kategorię ludu. W drugiej części, noszącej tytuł: Rozum praktyczny a filozofia społeczna, autor omawia m.in. problematykę sprawiedliwości, zagadnienia pracy i techniki oraz religii. Z kolei w trzeciej części pracy, noszącej tytuł: Demokracja i państwo Possenti ukazuje relacje pomiędzy państwem a społeczeństwem i omawia funkcje państwa oraz zagadnienia związane z demokracją.

Więcej informacj na temat ksiązki w bazie publikacji Academicon.

Produkty powiązane

30 other products in the same category: