Kształtowanie się prawa międzynarodowego publicznego w świetle orzecznictwa wybranych sądów międzynarodowych Zobacz większe

Kształtowanie się prawa międzynarodowego publicznego w świetle orzecznictwa wybranych sądów międzynarodowych

Nowy

Red.: Milena Ingelevič-Citak, Brygida Kuźniak
Miejsce i rok wydaniaLublin 2020
Stron142
ISBN978-83-227-9349-7
Format: A5
Oprawatwarda

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

46,86 zł

46,86 zł

Więcej informacji

Autorzy i Redaktorzy monografii trafnie dobrali zagadnienia, dzięki czemu opracowanie odzwierciedla złożoność przedmiotowej problematyki i kierunki badań międzynarodowoprawnych. (…) Autorzy skupili się na aktualnych i węzłowych problemach z obszaru sądownictwa międzynarodowego i jego wpływu na kształtowanie się prawa międzynarodowego publicznego. Podniesione kwestie, takie jak: metody wykładni, wolność słowa, perspektywa gender w orzecznictwie i inne, są interesujące i zasługują na naukowy komentarz. (…) monografia z powodzeniem może służyć innym badaczom jako źródło wiedzy oraz inspiracji do dalszej pracy naukowej.

Z recenzji drhabKazimierza Lankosza


Wszystkie przedstawione opracowania oceniam pozytywnie. Są one dopracowane zarówno pod względem merytorycznym, jak i metodologicznym. Tematy są interesujące i aktualne. Bieżąca praktyka poszczególnych sądów jest natomiast dobrym materiałem do dalszych badań w zakresie współczesnych problemów prawa międzynarodowego. Złożoną problematykę Autorki przedstawiły w sposób jasny, przejrzysty i spójny, co świadczy o ich wiedzy w zakresie analizowanych tematów oraz umiejętności podejmowania badań międzynarodowoprawnych. Wybrane tematy realizują ogólne założenia monografii.

Z recenzji dr Katažyny Mikšy

30 other products in the same category: