Błogosławiony Jan Duns Szkot 1308–2008 Zobacz większe

Błogosławiony Jan Duns Szkot 1308–2008

#131

Nowy

Red.Edward Iwo ZielińskiRoman Majeran
Miejsce i rok wydaniaLublin 2011
Stron858
ISBN: 978-83-7702-200-9
Oprawatwarda

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

69,30 zł

Więcej informacji

Materiały Międzynarodowego Sympozjum Jubileuszowego z okazji 700-lecia śmierci bł. Jana Dunsa Szkota, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, 8-10 kwietnia 2008.

Błogosławiony Jan Duns Szkot OFM (1265/6-1308) był jednym z najbardziej niezależnych i twórczych, a zarazem kontrowersyjnych teologów i filozofów scholastycznych. Jego oryginalne rozwiązania w teorii bytu, teorii poznania oraz w antropologii zyskały mu u współczesnych przydomek Doktora Subtelnego i wywarły poważny wpływ na uformowanie się nurtu racjonalistycznego w filozofii nowożytnej. W teologii zaproponował on rozwiązanie, które godziło naukę o odkupieniu wszystkich ludzi przez Jezusa Chrystusa z nauka o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, i w ten sposób przyczynił się do uznania przez Kościół dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, zasługując przez to na tytuł Doktora Maryjnego.

Tom, który przedstawiamy czytelnikom, zawiera kilkadziesiąt studiów na temat różnych aspektów myśli, wpływu, duchowości oraz kultu błogosławionego Jana ze Szkocji. Wśród autorów znajdują się najwybitniejsi współcześni znawcy tematu: Olivier Boulnois, Barnaba Hechich OFM, Orlando Todisco OFMConv, Herbert Schneider OFM, Stefano M. Cecchin OFM i Edward I. Zieliński OFMConv.

Więcej informacji na temat książki w bazie publikacji Academicon.

30 other products in the same category:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: