Kryzys cywilizacji europejskiej wobec chrześcijaństwa w myśli Juana Donoso Cortésa Zobacz większe

Kryzys cywilizacji europejskiej wobec chrześcijaństwa w myśli Juana Donoso Cortésa

Nowy

Autor: Jan Kłos
ISBN:
978-83-62475-27-8
Miejsce i rok wydania: Lublin 2017
Stron:
316
Oprawa:
miękka

Więcej szczegółów

20 Przedmioty

42,00 zł

Więcej informacji

Całość myśli Cortésa ukazana i porównana jest z plejadą nazwisk najznakomitszych myślicieli występujących aż po dzisiejszy dzień. Z pewnością autor tego opracowania napotkał na wiele trudności w przedstawianiu poglądów i postawy intelektualnej Cortésa. Z jednej strony jego sposób pisania daleki nieraz od precyzji i namiętne polemiki, a z drugiej połączenie myśli religijnej (teologii), filozofii, uwag na temat praktyki i teorii polityki powodowało wiele niejasności i splątań. Jednakże J. Kłos jasno przedstawił te zawiłości, a szczególną wartością książki jest ukazanie całości horyzontu myśli Cortésa na tle bardzo szerokiej intelektualnej panoramy epoki. Dodatkowo poglądy Cortésa zostały w wielu przypadkach naświetlone analizami współczesnymi, co nadaje omawianej książce nie tylko walor opracowania historycznego, ale również włącza jej treść w toczony dzisiaj dialog intelektualny.

Przedstawiona książka nadto wypełnia pewną lukę w polskiej literaturze naukowej, w której niezbyt wiele miejsca zajmuje interesująca (jak pokazał J. Kłos) myśl hiszpańska.

Z tych wszystkich względów książka Jana Kłosa o poglądach Cortésa ukazuje się jako wartościowy wkład zarówno w poznanie części historii europejskiej myśli filozoficzno-politycznej, jak i w dzisiejsze dyskusje na te tematy.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Jerzego W. Gałkowskiego

Więcej informacji w bazie publikacji Academicon.

30 other products in the same category:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: