Metafizyka czy ontologia - oprawa twarda Zobacz większe

Metafizyka czy ontologia - oprawa twarda

Nowy

Autor: Piotr Jaroszyński
ISBN: 978-83-60144-52-7
Seria: Monografie i Studia z Filozofii Realistycznej
Miejsce i rok wydania: Lublin 2011
Stron:500
Oprawa: twarda 
Format: A5

Więcej szczegółów

5 Przedmioty

71,82 zł

Opis

Oprawa miękka

Więcej informacji

Książka, której autorem jest prof. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury KUL, doskonały znawca tej problematyki, jest bardzo cenna poznawczo i ważna kulturowo. Jest czymś wyjątkowym wśród polskich prac filozoficznych, a także światowych.

 
Książka w sposób przystępny i jasny ukazuje z jednej strony podstawowe i pierwotne rozumienie metafizyki, podstawowej dyscypliny filozoficznej fundującej poznanie mądrościowe, z drugiej przedstawia źródła odchodzenia od jej pierwotnego rozumienia. Pociągnęło to za sobą deformację metafizyki i jej rugowanie z podstawowych dyscyplin filozoficznych na rzecz tzw. nowożytnych i współczesnych ontologii, w których filozofia przestaje dostarczać rozumienia świata i człowieka, zrywając przez to ze swym podstawowym zadaniem.
 
Książka składa się z trzech części. W pierwszej Autor ukazuje dzieje powstania metafizyki. W drugiej omawia dzieje powstania różnorodnych ontologii. Zaś w trzeciej omawia kwestie sporne pozwalające odpowiedzieć na postawione w tytule pracy pytanie: metafizyka czy ontologia?
 
Więcej informacj na temat ksiązki w bazie publikacji Academicon.

Produkty powiązane

30 other products in the same category:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: